Любими моменти от стари гръцки ленти
В последния петък на месец ноември продължаваме с традиционното "Σινεμαδάκι με κρασάκι" (На кинце с винце).
Този път ще се насладим на любими моменти от старите гръцки ленти - незабравими сцени с уникална актьорска игра и лафчета, които повечето гърци знаят наизуст.
Събитието "На кинце с винце" в последния петък на месец ноември е не само с развлекателна, но преди всичко - с образователна цел.
Ще бъде много полезно за курсистите на Аристеа, които изучават гръцки език на ниво А2, В1, В2 и Г, тъй като откъсите от стари гръцки филми нямат субтитри, но съдържат интересни изрази от разговорния гръцки език, жаргон и фразеологизми, на които ще обърнем внимание.

Както обикновено - входът е свободен, а при добро желание можете да донесете любимото си вино или нещо дребно за хапване.
Очакваме Ви на 24/11/17 от 18:30ч
в Център за гръцки език и култура АРИСТЕА
на ул. "Екзарх Йосиф" 22, ет.1